ראשי
פרופיל העמותה
פרוייקטים ופעילויות
נקטפים וקבוצות תמיכה
פורום
קישורים
צור קשר
רישום לערב העצמה/אסיפה נובמבר 2019
רישום להתנדבות
ראשי > נקטפים וקבוצות תמיכה > יזכור ל"נקטפים" > נקטפים > דור גפן
דור גפן

דור גפן
1996-1973
קיבוץ דורות,
ישראל
 

דור גפן

דור נולד עם חיוך. עיניים מחייכות ומלוכסנות ובעל יופי מיוחד. בגיל צעיר היה שובב, אהב לשחק כדור-סל וכדור-רגל וכן אהב סוסים ובעלי חיים בכלל. בגיל העשרה תיקן קרטינגים עם חברים והם נסעו עליהם. דור אהב לנגן, בתחילה על פסנתר אך הגיטרה הקלסית קסמה יותר. מאוחר יותר קנה גיטרה חשמלית, למד לנגן ובכל הזדמנות החברה התכנסו לנגן, לשיר ולכייף.

דור היה מוקף חברים ומשפחה אשר אהבו אותו והוא השיב אהבה. אהב סרטים, אוכל טוב, ריקודים ואופנועים עם חברים – זה מה שדור באמת אהב.

לאחר סיום לימודיו, דור הלך להדרכה בקן של הנוער עובד בקריית חיים, להדריך, לקבל על עצמו אחריות לקן גדול בענייני כספים, מדריכים וחניכים זה הביא אותו להתבגר ולהיות מוכן לצבא.

דור התגייס לנח"ל בני משקים לקצונה. החברה שלו היו צעירים ממנו וכינויו היה "סבא". מאחר ולהיות קצין "לא התאים" לדור, הוא השתחרר כסמ"ר. פיקודיו אהבו לפנות אליו בגלל היותו רך ומתחשב וחברי וסיפרו שיתר המפקדים היו קשוחים. דור השתחרר בגל 22 ויצא לעבוד בקיבוץ חצור בבית היציקה במפעל "אומן-חצור". דור אהב מאוד אופנועים! החליט וקנה אופנוע גדול 250 כוח סוס. אחרי חודש של נסיעה באוויר הפתוח רצה למכור את האופנוע  ואז קרתה לו תאונת דרכים קשה בין גדרה לקיבוץ חצור. דור נפצע קשה מאוד ולא נתנו לו סיכוי לחיות אך עם גופו החסון, רוחו האמיצה והרבה אופטימיות הצליח "לצאת מזה" . אחרי תקופת שיקום בבית לווינשטיין חזר הביתה לקיבוץ דורות.

את מסיבת יום הולדתו ה- 23 חגגנו בחדרו עם המשפחה והחברים כשדור שכב במיטה.

דור הסתובב בקיבוץ עם קלנועית, הלך לאכול בחדר האוכל, בילה עם חברים בנסיעות לסרטים, בפאב, אירועים שונים כשבקושי הלך. דור המשיך לחייך, להיות אופטימי גם כשבפנים כאב לו מאוד.היתה לו דרך ארוכה של ניתוחים, התאוששות והחלמה. אחרי ניתוח אורולוגי חיוני חדרו לגופו חיידקים אלימים של ביה"ח אשר גרמו למותו בשבת ה – 7.9.1996.

דור היה בן 23 במותו, פרח אל-מוות !

דרישת שלום / כתב ושר תום גפן (אחיו של דור)

אם שכולה מלאת אהבה

מסדרת את חדרו של בנה,

בגדים נקיים ומצעים

כדי שיהיה לו טוב

 

אב שקול ומחושב,

מבט מעל עיתון שמסמל

את רגשותיו,

משפחה שיודעת יותר מידי

 

אמא ילדך מוסר

דרישה,

שלום בשביל בנים

שנשארו בני עשרים

 

ילדי פרחים נובלים ללא מים

במלחמה יבשה

אמא זוכרת ילד נשכח

ואב שלא יישכח לזכור

מעל פרחים ואדמה

 

אמא ילדך מוסר

דרישה

שלום בשביל בנים

שנשארו בני עשרים.נקטפים וקבוצות תמיכה

תד 6034, ראשל"צ , 75437ישראל
טלפון: 03-9416187פקס: 03-9416187דוא''ל: yad@yad-haniktafim.com